Arkéskin+ : soin anti-âge substitutif

ENDOKRİNOLOJİ ALANINDA YAPILAN
ÇALIŞMALARDAN İLHAM ALARAK GELİŞTİRİLEN HORMONAL YAŞLANMA KARŞITI BAKIM
ARKÉSKIN+

MENOPOZA BAĞLI
HORMONAL YAŞLANMA

MENOPOZ


Menopoz bir kadının doğal hayat akışında yaşadığı bir geçiş evresidir ve genelde 50 yaş ve üzeri kadınlarda görülmektedir. Progesteron ve östrojen hormonlarının azalmasından kaynaklanmaktadır.

Tüm hayatınız boyunca vücudunuz hormonlarınız tarafından yönetilmektedir. Bu nedenle menopoz dönemi hem fiziksel hem de duygusal olarak kadınlarda farklı şekillerde belirmektedir: Kilo alımı, sıcak basması, değişen duygusal iniş-çıkışlar

Hormonal değişimler cildinizde cilt dokusu ve cilt yapısında bazı değişimler meydana getirmektedir. Hücre metabolizması yavaşlar, yaşlanma belirtileri hızlanır, hücre yenilenmesi yavaşlar, epidermis ve dermisteki hücre aksiyonu azalır. Sonuç: Epidermis ve dermiş koruyucu bariyer görevini yerine getiremez. Cilt dokusu yoğunluğunu, sıkılığını, ışıltılı görünümünü ve nemini kaybeder.

ENDOKRİNOLOJİ ALANINDA YAPILAN ÇALIŞMALARDAN İLHAM ALARAK GELİŞTİRİLEN


LIERAC Laboratuvarları CNRS (Endokrinoloji Regülasyon Araştırma Merkezi) ile hormonal cilt yaşlanması konusunda medikal işbirliği yaparak Arkéskin+’i geliştirdi.

HEDEFE YÖNELİK BAKIM SUNAN ARKESKIN+

HORMON-BENZERİ KONSANTRE: HORMONAL YAŞLANMA KARŞITI AKSİYON

Bitkisel östrojen içermeyen Hormon-Benzeri Konsantre ciltte hormonal yaşlanma belirtilerini hedefler.  
Cytonacre sp (Mikronize edilmiş sedef tozu) ile 3 tip ana cilt hücresini yeniden başlangıç konumuna getirir: Keratinositler, Fibroblastlar, Melanositler. Cilt menopoz öncesi durumuna gelir.(1).

(1) Aktif Cytonacre sp üzerinde yapılan test.

KANITLANMIŞ ETKİNLİK Kuruluk karşıtı, cilt dokusunu güzelleştirici etki

Kaliteli Cilt Dokusu


Eşit cilt dokusu


Kuruluk Karşıtı Etki


(1) 28 günün sonunda - 41 Kadın - Memnuniyet Oranı
(2) Nem Testi - 41 Kadın

LIERAC öncü

LIERAC Laboratuvarları 1996 yılında patentli içerik Sedef Tozu ile Endokrinoloji alanındaki eşsiz araştırmaları bir araya getirdi.

ÖNERİLERİMİZ


Sağlıklı Bir Beslenme Düzeni
Yağ hücreleri epidermisin yapı taşlarıdır. Bu nedenle epidermisi beslerler. Cildinizi besleyen ve östrojeni destekleyen kalsiyum için hafif aynı zamanda yağ asitleri açısından zengin besinleri tercih edin.

Güneşten Korunun
Global güneş koruması sunan aynı zaman yaşlanma karşıtı etki sağlayan güneş koruması ile cildinizi ultraviyole ışınlardan koruyun.

Spor Yapın
Yüzme ve yürüyüş gibi sporlar formunuzu korumanıza yardımcı olarak sağlıklı bir hayat standardı sağlar.

SİZDEN GELENLER

MENOPOZUN ETKİLERİ İLE BAŞ ETMEK MÜMKÜN MÜ?

Menopoz tedavisi her şeyden önce doktor kontrolünüzde gerçekleşen Ek Hormon Tedavisi adında medikal bir tedavidir. Farklı şekillrede yürütülen bu tedavi menopoz döneminde meydana gelen östrojen eksikliği ile savaşmaya yardımcı olurken hormonal dengenizi korumayı amaçlar.

MENOPOZ VE CİLT YAŞLANMASI ARASINDA NASIL BİR İLİŞKİ VAR?

Menopoz döneminde östrojen ve progesteron hormonlarında azalma ciltte yaşlanma belirtilerini tetikler. Cildin 3 ana hücresi olan Keratinosit, Fibroblast ve Melanosit sentezi yavaşlar. Bu nedenle hücre yenilenmesi azalır. Menopozdan 5 sene sonra cilt %30 oranında kolajeni yitirir. Cilt yoğunluğunu kaybeder, cilt dokusunda pigmentasyon problemleri meydana gelir.

HORMONAL CİLT YAŞLANMASI İLE ETKİLİ BİR ŞEKİLDE SAVAŞABİLİR MİYİZ?

Menopoz sonrasında sağlıklı bir cilt dokusu elde etmeyi hedefleyen farklı kozmetik tedaviler mevcut. Hormonal yaşlanma belirtilerini hedefleyen, epidermis ve dermis düzeyinde çalışan bir bakım ürünü kullanmalısınız