Diopti

GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI
OKÜLOPLASTİDEN İLHAM ALARAK GELİŞTİRİLEN
DIOPTI

GÖZ ÇEVRESİNDE MEYDANA GELEN SPESİFİK PROBLEMLER
(KIRIŞIKLIK – YORGUNLUK BELİRTİLERİ – ŞİŞLİK – KOYU HALKALAR)

Oküloplastiden ilham alarak geliştirilen


Diopti serisi hedefe yönelik göz çevresi bakımı için Rothschild Oftalmoloji Kuruluşu Paris ile yapılan medikal işbirliği ile geliştirildi.

KANITLANMIŞ ETKİNLİK

DIOPTIPOCHE:
Şişlik görünümünde
azalma


DIOPTIRIDE:
Kırışıklık görünümünde 
azalma


DIOPTICERNE:
Koyu halka görünümünde azalma DIOPTIFATIGUE:
Yorgunluk görünümünde
azalma


(1) Fotoğraf Analizi - % Memnuniyet Oranı
(2) 42 günün sonunda – 50 Kadın – % Memnuniyet Oranı
(3) 31 günün sonunda – 32 Kadın – % Memnuniyet Oranı
(4) 28 günün sonunda – 30 Kadın - % Memnuniyet Oranı

LIERAC öncü

1977 yılında, LIERAC Laboratuvarları ilk defa göz çevresindeki şişlik ve koyu halka tedavilerini birbirinden ayırdı. Her bir problem için spesifik bir tedavi geliştirdi.

ÖNERİLERİMİZ


Makyajınızı Temizleyin
Cildinizi her gün kir, makyaj ve ölü hücrelerden arındırın.

A Vitamini
A Vitamini vücudumuz için oldukça önemlidir. Aynı zaman göz çevresi sağlığımız için! A vitamini eksikliği göz çevresinde kuruluk ve göz kapaklarında şişlik problemine sebep olabilir. Bu problemleri önlemek için A vitamini açısından zengin besinler tüketebilirsiniz: Domates, biber, ıspanak, havuç, kayısı, yumurta sarısı…  

Uyku Düzeninizi Dikkat Edin!
Yorgunluk belirtilerini önlemek için uyku düzeni oldukça önemli.

GÖZ ÇEVRESİ PROBLEMLERİYLE İLGİLİ SORULARINIZ

SABAH UYANDIĞIMIZDA GÖZLERİMİZ NEDEN ŞİŞ OLUR?

Göz kapaklarınızın şişmesi, göz çevresindeki lenf mikro dolaşımının eksikliğinden kaynaklanır. Lenfatik kanalların mikro-pompa sistemi, binlerce göz kapağı ritmi sayesinde gün boyunca çok daha işlevseldir. Gece, göz kapaklarının hareketsizliği nedeniyle yavaşlar. Dahası atık birikimi (su, tuz vb.) gerçekleşir. Bu dokular ise sabah uyandığınızda şişliklere neden olur. Bu durumu önlemek için önce yeterli uyku ile sağlıklı bir yaşam tarzını benimseyin ve şişmeyi azaltacak, lenf sistemini harekete geçirecek uygun bir bakım ürünü kullanın.

GÖZ ÇEVRESİNE GÜNLÜK NEMLENDİRİCİ KREMİMİ KULLANABİLİR MİYİM?

Gündüz kremi, koyu halkalar, şişlik veya kırışıklıklar gibi belirli problemleri çözmeyecek ve göz çevrenizin hassas dokusuna uygun olmayacak. Günlük nemlendirici kremler göz çevresinde test edilmediği için bu ürünleri göz çevreniz için kullanmanız uygun değil. Lierac Laboratuvarları hassas ve kırılgan cilt dokusuna uygun bakım serisi Diopti’yi alanında uzman medikal kadrosu ile geliştirdi.

GÖZ ÇEVRESİNDEKİ KAZAYAĞI GÖRÜNÜMÜNÜ GECİKTİREBİLİR MİYİZ?

Genellikle cilt yaşlanmasının ilk belirtisi olarak ortaya çıkarlar, çünkü göz çevresi son derece hareketli bir bölgedir, cilt dokusu burada çok ince ve kırılgandır. Bu etkiyi hafifletmek için 20’li yaşlardan itibaren etkili bir dermokozmetik ürün kullanabilirsiniz.