CORRECTEUR ANTI-TACHES

CORRECTEUR ANTI-TACHES

Cilt Lekelerine Karşı Etkili Bakım Kiti

1. Adım: %10 depigmentasyon hazırlayıcı alfa hidroksi asitler içeren aktive edici Bakım Konsantresi, koyu lekelerin yoğunluğunu ilk kullanılan günden itibaren azaltarak cilt yüzeyindeki pigment birikimlerini yok etmeye yardımcı olur.

2. Adım %2.75 koyu leke karşıtı kompleks içeren Serum, kullanıma başlanılan ilk 30 gün sonrasında koyu lekelerin rengini açmak için pigment sentezini düzenler. Cilt pigmentasyonu gelişir, koyu lekelerin yoğunluğu azalır ve cilt yüzeyi görünür bir şekilde daha parlak bir hale gelir.

Koyu lekelerin rengini açmaya ve cilt bütünlüğünün düzenlenmesine yardımcı olur.

Klinik olarak kanıtlanmış etkinlik:

  • Cilt pigmentasyonu %83* oranında azalır.

Tüketiciler tarafından gözlemlenen etkiler:

  • Gönüllü katılımcıların %74’ünde koyu lekelerin renginde gelişme gözlenir.**
  • Gönüllü katılımcıların %75’inin cilt kalitesi artar ve daha eşit, daha parlak ve daha iyi nemlendirilmiş bir cilde kavuşurlar.**

*Objektif değerlendirme D14 ve D16 üzerinde UVA radyasyonu ile ve ürünü belli bölgelerinde 16 gün boyunca günde iki defa kullanan 8 gönüllü katılımcı ile birlikte yürütülmüştür.  
**Sübjektif değerlendirme ürünü 60 gün boyunca günde iki defa kullanan 12 gönüllü katılımcı ile birlikte yürütülmüştür.

 

Bu leke karşıtı program güçlendirilmiş depigmentasyon etkinliği için 2 adet cilt bakımı adımı sunuyor.

  • %10 depigmentasyon hazırlayıcı alfa hidroksi asitler: glikolik asit ve laktik asit kombinasyonu, cilt yüzeyindeki melanin birikimlerinin hızla atılmasını sağlamak üzere stratum korneum soymaya ve hücre yenilenmesini uyarmaya yardımcı olur.
  • Etkili koyu leke karşıtı kompleks: LIERAC’a özel stabilize C vitamini ve bitkisel ekstrelerden oluşan kompleks, özellikle koyu lekelerin oluşumuna sebep olan pigmentler- melanin ve lipofüsin - üzerinde çalışır.
  • Liçi meyvesi ekstresi: Bu bitkisel ekstre, doğal cilt aydınlatıcı görevi yaparken aynı zamanda cilde nem ve rahatlık sağlar.
  • Dermatolojik olarak test edilmiştir.

 

Bu program iki tamamlayıcı ürünün cilde uygulanmasından oluşur.

1. Adım :Bakım Konsantresi
Koyu lekelere gece ve gündüz dikkatlice uygulayın. Etkili sonuç için en az 6 hafta boyunca kullanılmalıdır.

2. Adım :Serum
 Tedavi gerektiren alanın her tarafına (yüz, dekolte, eller), gündüz ve gece Bakım Konsantresi’nden sonra uygulayın.  Etkili sonuç için en az 6 hafta boyunca kullanılmalıdır.